הקשר האוסטרלי

הקשר האוסטרלי של קשת אילון

אגודת ידידי קשת אילון באוסטרליה היא קבוצה שפועלת כבר יותר משנה, בניסיון לקדם נגני כלי קשת אוסטרליים. בין היתר, העניקה האגודה מלגה שאפשרה למוסיקאים אוסטרליים צעירים להשתתף בקורס הקיץ הבינלאומי של קשת אילון.

נגנים מצטיינים מאוסטרליה זוכי התחרות Young Performers Award (YPA) – רשאים להגיש מועמדות למלגה זו.

Young Performers Award  תומך בקשת אילון מאז 1998.

ביוזמת אגודת ידידי קשת אילון בסידני, אוסטרליה, התקיים ב-24 באוקטובר, 2018 רסיטל של הכנרת בוגרת קשת אילון, אמילי סאן, קונסרבטוריון למוסיקה בסידני עם הפסנתרן פיליפ שובק.

סאן, שזכתה בתואר “מבצעת השנה ל-2018”, ביצעה מיצירותיהם של פורה, פולנק וגרשווין ולסיום ניגנה דואט של שוסטקוביץ’ עם רובין וילסון  מי שהיה המורה שלה בנעוריה. כמה חודשים אחר כך הגיע וילסון עצמו לקורס הקיץ של קשת אילון ב-2019 כחבר סגל.

בראיון עם מיכאל גונסקי שהתקיים בתום הקונצרט סיפרה סאן על חוויותיה מההשתתפות כסטודנטית בקורס הקיץ הבינלאומי המפורסם של קשת אילון באילון שבגליל המערבי, ישראל.

האגודה, כך נראה, אינה שוקטת על שמריה, וב-7 ביולי, 2019, נערך באולם הקונסרבטוריון בסידני אירוע התרמה נוסף לטובת קשת אילון. בקונצרט הופיע בהתנדבות חבר סגל קשת אילון הכנר ואדים גלוזמן.

תודתנו שלוחה לוואדים על נכונותו להשתתף באירוע, לרולנד גרידיגר ולידידי קשת אילון, ג'ק ריטץ', דוקטור איאן קר, אילנה גרידיגר, גריגורי זלצר, ויוויאן זלצר ורות נתנזון על יוזמתם לקיים קונצרטים בסידני ומברכת אותם בהמשך עשייה פורייה.

 

אמילי סאן, כנרת (אוסטרליה)

 

2019-10-27T14:34:34+02:00
Go to Top