נעם סיון (ישראל)
יולי 24-31
2019-07-09T05:09:28+03:00

נעם סיון (ישראל)

המלחין והפסנתרן נעם סיון הוא אחד החלוצים בתחום האלתור. הוא מגיש רסיטלים מאולתרים לפסנתר, מנצח על אלתורים תזמורתיים, ומשתף פעולה עם זמרים, שחקנים, ורקדנים. אלתור הברוק שלו שודר השנה באינטרנט לקהל של 16,000 איש ברחבי העולם דרך מיזם קורסרה וזכה לתגובות נלהבות.
יליד חיפה 1978, סיון סיים בהצטיינות את קונסרבטוריון "דוניה-וייצמן", המגמות למוזיקה בבתי הספר לאמנויות "רעות" וויצ"ו חיפה, והאקדמיה בירושלים, לפני שהמשיך את לימודיו במאנס קולג', וסיים דוקטורט בג'וליארד. כיום הוא חבר סגל ההוראה בג'וליארד בניו-יורק, ומכון קרטיס בפילדלפיה, שם הוא מתמחה בהוראת האלתור.
הופיע כמלחין ופסנתרן ברחבי הארץ, אירופה, וצפון אמריקה, לרבות בקרנגי הול ובפסטיבל רביניה. יצירותיו, למעלה מ-50 במספר, בוצעו בין היתר על-ידי תזמורות מובילות, ביניהן התזמורת הסמפונית ירושלים רשות השידור, המכון הכוריאוגרפי של New York City Ballet, האופרה של מאנס, וטריו הורשובסקי, שודרו ביותר מ-40 תחנות רדיו, והוקלטו עבור חברות Koch ו-Bridge Records. הרפרטואר הפסנתרני שלו כולל קונצ'רטי ממוצרט עד לקונצ'רטו לפסנתר שלו עצמו, איתו הופיע בתפקיד המשולש של סולן, מלחין, ומנצח.

Go to Top