אגודות הידידים מרחוק ומקרוב

לקשת אילון יש חמש אגודות ידידות, בכל רחבי העולם, ואני שמח לומר, שכשמן, כן הן, אגודות של ידידי אמת שמסייעות לנו במשימה החשובה של הכרת קשת אילון לציבורים רחבים ככל האפשר ובניסיון לתאר להם את המשימות העומדות בפנינו ולחבב אותן על הציבור.

• אז איך בעצם עושים את זה?
אני מאוד מאמין בקשר אישי עם אנשים אצלם ניתן לזהות את הניצוץ בעיניים. מי שיש לו ניצוץ כזה, ניתן לחוש בקלות יחסית שהנושא מדבר אל לבו. בדרכי האישית, אני מספר לו על קשת אילון ועל פרויקטים שבהם מתמקד מרכז המוסיקה, מזמין אותו לבקר בקשת אילון, שהרי אין טוב ממראה עיניים. אני מאוד מאמין בהיכרות אישית, בהעמקת הקשר האישי, באורך רוח ובגילוי רגישות לזולת, ועל פי רוב, אנשים פותחים את ליבם, את ביתם ולא פעם את כיסם וגם הקשרים שכל אחד יכול להביא, קשרים השקולים לא פעם לתרומה מאוד נדיבה.

• אגודות הידידות פועלות רק בחו"ל?
לא, יש לנו אגודת ידידים פעילה עם אנשים נפלאים גם בישראל, ידידים המלווים אותנו מאז הקמת קשת אילון, אנשים חדשים שהצטרפו, אנשים נדיבים המביאים את מעגל ידידיהם לקשת אילון, תורמים ברוחב לב, יש הפותחים את בתיהם לקונצרט התרמה המסייע מאוד לקידום מטרות העמותה ואני מברך כל יום על שאני פוגש באנשים נפלאים שכאלה, מלח הארץ, אנשים שבזכותם רואים את הצדדים היפים שיש בארצנו ועל כך תודתי לכולם.

• מה הכי חשוב בקשר עם אנשי אגודות הידידות?
שמירת הקשר ברמה האישית, עדכון במתרחש ובתוכניות העתידיות, הקשבה לניואנסים השונים המבדילים בין האגודות השונות, זיהוי הדגשים החשובים לכל ארגון, והרבה אמפתיה כי באמת מדובר באנשים התורמים מזמנם במסירות אין קץ, יוזמים אירועים, מעורבים במתרחש בקשת אילון ושותפים לחזון. חשוב לזהות איזה נושא מדבר ללבו של אדם: יש מי שהנושא הבינלאומי מדבר אל לבו, ויש אחרים, שהנושא היהודי-ערבי יותר מדבר אליהם או הרב תרבותיות שיש לה ייצוג רחב בפעילויות של קשת אילון.
המוסיקה היא שפה בינלאומית וכשהגענו לפני שבוע לז'נבה המושלגת, והתקבלנו בחום וברוחב לב, היתה לנו הזדמנות להיווכח בכך שוב. פגשנו שם ידידים משכבר והכרנו ידידים חדשים. נזכרנו בקונצרט שערכנו לפני כמה שנים בעצרת האו"ם במקום לפני דיפלומטים מארבע קצוות תבל וכולם נכבשו בכוחה המלהיב של המוסיקה.

2019-02-13T13:54:00+02:00
Go to Top