מכשולים בדרך הביתה

את המוסיקה ל"פר גינט", מחזה של הנריק איבסן, כתב אדוארד גריג על פי הזמנתו של איבסן. "פר גינט" הוא סיפור מסע, וכמו בכל סיפור מסע, גם כאן, ניצבים מכשולים רבים בדרכו של הגיבור, לא רק בדרך לשם, אלא גם בדרך בחזרה. גריג, המלחין הנורבגי בן המאה ה-19 העניק לעלילתו של איבסן צלילים. (רק באגב אפשר לספר, שאחרי הרשעתו השנייה של אלפרד דרייפוס ב-1899, סירב להופיע בפני הקהל הצרפתי, וכתב לאדואר קולון, המוסיקאי הצרפתי שהזמין אותו, שהוא מזועזע מהאופן שבו נוהגים בני ארצו בחוק ובצדק).
תומר יריב מהרכב הנקשנים טרמולו עיבד שני קטעים מתוך "פר גינט": "ריקודה של אניטרה" ו"מותה של אוסה" לביצוע בכלי הקשה. הקטעים הללו מנוגדים מאוד באופיים זה לזה; אניטרה היפהפייה רוקדת לפני פר גינט ריקוד פיתוי שמונע ממנו לשוב לאהובתו סולווג, ודומה שטבעה הקצבי של היצירה מזמן עיבוד לכלי הקשה. אבל "מותה של אוסה" הוא יצירה שונה בתכלית, שכן את הרגע שבו שב פר גינט לביתו אחרי שנודע לו דבר מחלת אמו, ורואה שאיחר את המועד, משמיע גריג בבכי כלי הקשת. כיצד ניתן לעבד את אלגיית כלי הקשת לכלי הקשה? גם אנחנו סקרנים לדעת. מי שרוצה לקבל את התשובה לכך, מוזמן לקונצרט של אנסמבל טרמולו, שיש בו עיבודים נועזים, שפורצים דרכים חדשות למוסיקה, ולא פחות חשוב: חולקים כבוד רב ליצירות המופת שמהן עובדו.
בתוכנית יבוצעו בין היתר יצירות מאת פיאצולה, הולסט, ראוול וגריג.
אל תחמיצו קונצרט שלא בכל יום שומעים כמותו. צלצלו עכשיו והבטיחו את מקומותיכם: 04-98585131 או: 04-9858191 או הזמינו ישירות באתר

עד לקונצרט, אתם מוזמנים להתענג על צליליו של גריג

2020-01-20T13:55:14+02:00
Go to Top