מחשבות ליום שאחרי סיומו של קורס הקיץ ה-29 במספר בקשת אילון – גלעד שיבא

יום ראשון שאחרי סיומו של קורס הקיץ הוא תמיד יום שמלווה בהרהורים רבים: מצד אחד יש בו ירידת מתח אחרי שלושה שבועות של עבודה מאומצת, מצד שני יש בו מחשבות רבות על הקורס שיתקיים בשנה הבאה. השנה היה זה קורס הקיץ ה-29 במספר, ועל כן הקורס הבא ייערך בסימן חגיגות ה-30 לקשת אילון.
הנושא המרכזי שבו עסקנו השנה היה ציון 300 שנה להולדתו של ליאופולד מוצרט, שלעולם ייזכר כאביו של הגאון המוסיקלי הגדול מכולם, וולפגנג אמדיאוס מוצרט, אבל היו לו גם צדדים אחרים. בין היתר כתב ספר לימוד נגינה בכינור, שנחשב עד היום, 300 שנה אחרי שנכתב לספר חשוב שלא נס לחו. מאמר שכתב המנהל המוסיקלי של קשת אילון, פרופסור יצחק רשקובסקי, על הספר התפרסם ב-9 באוגוסט במוסף לתרבות וספרות של עיתון "הארץ" והוא מצורף כאן. זה לא הכול: רק מעטים יודעים, שלוולפגנג היתה אחות גדולה, נאנרל, שגם היא היתה מוסיקאית מחוננת, אלא שכשרונו של אחיה האפיל על כשרונה, וגם עובדת היותה אשה לא סייעה בידה כדי לפתח קריירה מוסיקלית משמעותית.
מובן, שכל עיסוק בדמותו של ליאופולד מוצרט מוביל לעיסוק בילדי פלא, וגם אנחנו, בקשת אילון, עסקנו בילדי פלא השנה. מלכתחילה מכוון קורס הקיץ שלנו לאנשים צעירים, שכמו ציפורים נודדות מגיעים אלינו מכל רחבי העולם שנה אחר שנה. הפעם הגיעו גם גוזלים ממש: לאה זו בת ה-12 שהגיעה מבריטניה וכריסטיאן לי בן ה-11 שהגיע מאוסטרליה, שניהם ועוד רבים מהמשתתפים בקורס ריגשו את הקהל בביצועים מרהיבים במהלך קורס הקיץ כולו, ובמיוחד בקונצרט הגאלה שנערך כמדי שנה בבית האופרה בתל אביב.
בערב הגאלה, ב-7 באוגוסט הגיע אל בית האופרה קהל מגוון: שוחרי מוסיקה, ידידי קשת אילון המלווים אותנו לאורך שנים וכן ידידים חדשים שגילינו לאחרונה, וכמובן קהל שבא לשמוע מוסיקה איכותית ולהכיר את כוכבי העתיד. האולם היה מלא מפה לפה וכולם ציינו בדיעבד את האווירה הנעימה ואת הביצועים הבלתי נשכחים.
התבשמנו מהמחמאות כמובן והתענגנו על הצלילים, אלא שעד מהרה ניערנו את זרי הדפנה מעל ראשינו והתחלנו לחשוב על חגיגות ה-30 שנמצאות ממש מעבר לפינה. המרכז למוסיקה קשת אילון ממשיך להתפתח ולגדול: משנה לשנה יותר ויותר סטודנטים פונים אלינו כדי להתקבל לקורס הקיץ; המורים בקשת אילון הם מהמורים הטובים בעולם, ובוגרי קורס הקיץ לא רק נהנים מקורס משובח שמלטש את נגינתם, אלא גם מופיעים בקונצרטים, ולא פחות חשוב, צוברים ניסיון בימתי, עושים חיים, יוצאים לטיולים, מתרחצים בבריכה ונהנים ממנעמי הקיץ.
אנחנו מחכים לכל הסטודנטים ותיקים כחדשים גם בשנה הבאה, יש לנו תוכניות מרתקות לחגיגות ה-30 ואנחנו מציעים לכולם לעקוב.

2019-08-12T11:47:39+03:00
Go to Top