ואדים גלוזמן
31 ביולי – 10 באוגוסט 2023
2022-12-23T17:25:45+02:00
ואדים גלוזמן (ישראל)

על אומנותו יוצאת הדופן של הכנר הישראלי ואדים גלוזמן נאמר שהיא מפיחה חיים חדשים במסורת המפוארת של נגינת הכינור של המאה ה-19 וה-20. הוא מופיע בקביעות ברחבי העולם עם תזמורות גדולות כמו הפילהרמונית של ברלין, הסימפוניות של בוסטון ושיקאגו, תזמורת קליבלנד, הסימפונית של לונדון, הגוונדהאוס, תזמורת פילדלפיה, התזמורות הפילהרמוניות של לונדון ושל ישראל ועם מנצחים מובילים כריקארדו שאיי, כריסטוף פון דוהנאני, טוגאן סוחייב, נמה יארווי, מייקל טילסון תומאס, סיימון ביצ'קוב, יוקה-פקה סאראסטי, פאבו יארווי והאנו לינטו.

בין הפסטיבלים בהם הופיע גלוזמן – פסטיבל ורביה, ראוויניה, טנגלווד, לוקנהאוס, פבלו קאזאלס, קולמר, אדינבורו, ירושלים ופסטיבל נורת' שור למוסיקה קאמרית בנורת'ברוק ,אילינוי, שנוסד על ידו ועל ידי רעייתו ושותפתו לרסיטלים לאורך השנים – אנג'לה יופה. ברפרטואר הנרחב שלו נכלל ביצוע של מוסיקה עכשווית והופעות בכורה שביצע ליצירות מאת מלחינים בני-זמננו כלרה אוורבך, סופיה גובאידולינה, גיאה קאנצ'לי ופטריס ואסקס.

הקלטות שערך בחברתRecords BIS  זכו לציונים רבים לשבח, ביניהם של המגזין  Diapasond’Or של עורך מגזין גרמופון, הפרס היוקרתי של המגזין קלאסיקה, תקליטור החודש של מגזין הסטראד, מגזין המוסיקה של ה-BBC, ה-ClassicFM ואחרים.

גלוזמן נולד בבריה"מ לשעבר והחל ללמוד כינור בגיל 7. לפני עלייתו לישראל למד עם רומן סנה בלטביה ועם זאכר ברון ברוסיה. בארה"ב למד אצל ארקדי פומין, דורותי דיליי בביה"ס ג'וליארד ומאסאקו קוואסאקי. מוקדם יותר בקריירה זכה לעידוד ולסיוע של אייזיק שטרן וב-1994 זכה בפרס הקריירה היוקרתי מטעם הקרן על-שם הנריק שרינג. הוא מנגן בכינור סטראדיוורי ex-Leopold Auer  משנת 1690, שהושאל לו לזמן בלתי מוגבל באדיבות חברת סטראדיוורי בשיקאגו. הוא בוגר הפרויקט של קשת אילון ומשתייך לסגל הפרוייקט משנת 1999.

Go to Top