חיים טאוב
21 ביולי – 29 ביולי 2024
2024-01-15T04:31:20+02:00
חיים טאוב (ישראל)

חיים טאוב, כנר ומורה ישראלי בעל שם עולמי שכיהן ככנר ראשי של התזמורת הפילהרמונית הישראלית במשך כ-20 שנים (מ-1969 עד 1988) ואף ניגן כסולן בתזמורות רבות.
טאוב החל לנגן בכינור בגיל תשע. למד לנגן באקדמיה למוזיקה בתל אביב בהדרכת עדן פרטוש, שהשפיע עליו רבות ואחר כך המשיך את לימודיו בארה"ב בהדרכתו של איוון גלאמיאן בבית הספר ג'וליארד. מורים נוספים שהשפעתם עליו הייתה רבה היו אמיל האוזר וסרג'יו צ'ליבידאקה .בארה"ב ניגן בתזמורת הסימפונית פיטסבורג עד התמנותו ככנר ראשי בפילהרמונית הישראלית.
לצד נגינתו בתזמורת הפילהרמונית, עמה הופיע גם כסולן בארץ ובחו"ל, הרבה טאוב לנגן מוזיקה קאמרית ובשנת 1960 ייסד את רביעיית תל אביב, יחד עם מנחם ברויאר, דניאל בנימיני ועוזי ויזל. הרכב זה הקליט לחברות שונות, בין השאר את חמישיות הקלרנית של מוצרט ושל ברהמס עם יונה אטלינגר.
כמורה בעל מוניטין בישראל ובעולם השתתף בפסטיבל רולנדצק בבון שבגרמניה, שם עסק בהדרכת הרכבים למוזיקה קאמרית. השתייך לסגל מורי האקדמיה למוסיקה בתל אביב ובין תלמידיו הנודעים אייל שילוח, גיל שחם, גיא בראונשטיין ואחרים, שעשו להם שם בעולם המוסיקה כסולנים וכנגנים קאמריים. לאורך שנים היה חבר סגל גם בקשת אילון, בה עוטר ב-2008 בתואר "יקיר קשת אילון" ועד היום ממשיך ללמד בה במסגרת סמינרים וקורסי קיץ.

Go to Top