חגי שחם
23-31 ביולי 2023
2022-12-23T17:41:21+02:00

חגי שחם (ישראל)

כינור

הכנר חגי שחם, והוא אחד הכנרים הבולטים והפעילים שיצאו מישראל בשנים האחרונות. היה אחרון תלמידיה של המורה הנודעת פרופ' אילונה פהר, מורתם של שמואל אשכנזי, פנחס צוקרמן ושלמה מינץ. מגיל 10 זכה שחם במלגות קרן התרבות אמריקה ישראל ובפרסים בתחרויות ישראליות-מקומיות רבות. בשנת 1990 זכה, יחד עם עמיתו הפסנתרן ארנון ארז, בפרס הראשון הנכסף בתחרות הבינלאומית של רדיו מינכן (ARD), פרס אשר לא הוענק מאז 1971. זכייה חשובה זו הזניקה את הקריירה הבינלאומית שלו.

חגי שחם מרבה להופיע עם תזמורות ברחבי העולם ובאולמות נודעים, ביניהן התזמורות החשובות ביותר באנגליה, בסקוטלנד, בגרמניה, באיטליה, ברזיל, ארה"ב וישראל. על האולמות היוקרתיים בהם הופיע נמנים הקרנגי בניו יורק, אולם וויגמור בלונדון, מוזיאון הלובר בפריס, המוצרטיאום בזלצבורג ועוד.

כנגן רסיטלים שחם מסייר ברחבי אירופה ואמריקה הצפונית והמרכזית. הוא פעיל בפסטיבלים ידועים כגון קזאלס ומונטפלייה (צרפת), קוחמו וננטאלי (פינלנד), באד קיסינגן ובודנזי (גרמניה), הפסטיבל למוסיקה קאמרית בירושלים, בכפר בלום ופסטיבל ישראל. גם כיתות האמן שהוא נותן באירופה ובארה"ב מושכות קהל גדול של סטודנטים.

שחם מרבה להקליט תקליטורים לחברות ידועות בעולם כ- Decca International, Chandos, Nimbus, Biddulph, ואחרות. הקלטותיו זכו לביקורות נלהבות כמי שנגינתו משלבת מוסיקליות מעמיקה וברק טכני.

היום שחם הוא פרופסור מבוקש לכינור בביה"ס הגבוה למוסיקה ע"ש בוכמן-מהטה באוניברסיטת ת"א. הוא נמנה על צוות ההוראה הקבוע בכיתות האמן הבינלאומיות "קשת אילון", ISA באוסטריה וקוחמו בפינלנד.

Go to Top